מילה על הלמה שלנו - הכי כנה שיש.

 

לפני כמה שנים הבנו שמשהו לא עובד טוב. מלא אנשים גרים בערים. למעשה יותר משלושת רבעי מהאנשים בארץ גרים בעיר כלשהי. ואנחנו בשנת 2019. זה לא הערים של פעם שכולם הכירו את כולם בשכונה. זה הערים האלו שאתה לא מפסיק להרגיש בהם את הריחוק, הניכור. או יותר נכון מרגיש - אם אתה מודע לזה - שחסר לך איזשהו ביחד. איזשהם חיבורים. איזשהו רישות חברתי.  

הרי כולנו מושפעים מסביבת המגורים שלנו כל הזמן, אבל לא תמיד היא מושפעת מאיתנו ומתפתחת ביחד עם השינויים שאנחנו עוברים.
פה בדיוק נכנסת הרשת.

כבר כמה שנים טובות אנחנו שוברים את הראש על העניין הזה, והתובנה המרכזית שהגענו אליה היא שצריך להתחיל בקטן ולייצר ניסוי במציאות, ניסוי שינסה ליצור איזו צורה חדשה, צורת חיים דומה למה שאנחנו מכירים אך גם כזאת שמשנה את הדברים שמפריעים לנו בעיר. משהו קהילתי יותר, אבל לא חונק. משהו שנותן בטחון ורשת חברתית במציאות, אבל לא פוגע בחופש של כל אחד לעשות מה שהוא רוצה.

החלטנו לקרוא לניסוי: "הרשת", שם שהוא הכי קרוב למה שזה באמת. התחלנו אותו בסוף שנת 2015 בבאר שבע במטרה לייצר התארגנות כזו שגם צומחת מהשטח וגם מקבלת גיבוי ארגוני. ואין מה להגיד, הניסוי עבד. עבד ועובד מדהים. תכל'ס, הרבה מעל המצופה. והיום אנחנו באמת תופסים את זה כבשורה. בשורה. ממש. והיא מתרחבת לערים נוספות בארץ כל הזמן.

ומה יפה ברשת? שהיא יודעת להתגמש ביחד עם שינויי הסטטוסים בחיים שלנו – המקצועיים, הזוגיים והמשפחתיים:
כשאנחנו רווקים (Sink/Dink) – היא יודעת לעטוף אותנו בחבר'ה צעירים, מקומות בילוי, מפגשים ספונטניים ועוד.
כשאנחנו הורים טריים – היא יודעת להקיף אותנו במשפחות צעירות, לתת לנו פתרונות לבילוי אחר הצהריים, תמיכה בהוצאת הילדים מהמסגרות ועוד.

ההבנה היא שכל אחד ואחת מאיתנו יכול להחליט לעשות שינוי ולדאוג לסטטוס האישי ולצרכים המידיים שחשובים לו ביום יום, בצורה שתשפיע לא רק עליו אלא גם על כל הסובבים אותו. אנחנו קוראים לזה "אלגואיזם" – לדאוג לעצמנו, אבל לעשות טוב על הדרך גם לאחרים.

 או בקיצור: 
רשת היא התארגנות של מלא אנשים כמוך שגרים סביבך. היא מאפשרת לאנשים ליזום וליצור את הדברים שהיו רוצים שיהיו להם בסביבת החיים שלהם, ולאחרים ליהנות מאותם הדברים בדיוק.

 

רוצים דוגמאות? ריכזנו לכם כמה בפרק הבא.

Design by